Návod na změnu dodavatele plynu

Návod na změnu dodavatele plynu
Návod na změnu dodavatele plynu

Ceny plynu a elektřiny patří k nejčastějším důvodům změny dodavatele.  Důležité je vědět, že ceny dodavatelů se mnohdy výrazně liší. A samozřejmě také to, že změnou vašeho dodavatele můžete ročně ušetřit v řádech tisícikorun. Nejjednodušší cestou k porovnání cen plynu a elektřiny je využití naší cenové kalkulačky.

Návod na změnu dodavatele plynu

Obě cenové kalkulačky (jak pro plyn tak i elektřinu) vám v rychlosti provedou výpočet a porovnání cen. Postup je přehledný a velice jednoduchý, zvládne ho každý. Pro přesnější zjištění uveďte kromě kraje a současného dodavatele i vaši spotřebu. Utvoříte si tak alespoň orientační představu o cenových relacích ostatních dodavatelů. Tabulka vám nabídne výčet dodavatelů i cen plynu a elektřiny, kteří ve vašem regionu působí. Dále vám ukáže, kolik můžete s ostatními dodavateli ušetřit.

Stejně jako u dodavatelů plynu i u elektřiny můžete narazit na výrazný cenový rozdíl. Ušetřit můžete od dvou set korun až do tří tisíc. Záleží jen na vás, kterého dodavatele si vyberete.

Následující postup je velice jednoduchý. Vyplnění kontaktních údajů a odeslání objednávky vám zabere nanejvýš pár minut. Pak už jen zbývá vyčkat, než vám zpátky odešleme smlouvu, která vám dojde buď skrze emailovou adresu anebo poštou.

Neplaťte víc, než musíte

Postup u porovnání cen plynu a elektřiny je zcela totožný. U obou máte k dispozici desítek dodavatelů, ze kterých můžete dle libosti vybírat. U plynu jsou ovšem cenové rozdíly ještě markantnější než u elektřiny. Ušetřit můžete až deset tisíc korun. A to vše jen díky pár minutám stráveným na internetu.

Samozřejmostí je, že vše je zdarma. Využití naší cenové kalkulačky i samotná změna dodavatele. Stačí využít naší cenové kalkulačky a vaše úspory se mohou rapidně zvyšovat.